Операції з постачання послуг із перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також із постачання послуг, пов’язаних із таким перевезенням (переміщенням), звільняються від обкладення ПДВ (п. 197.8 ПКУ).

Якщо експедитор залучає до транзитного перевезення вантажів інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то звільнення від оподаткування відповідно до п. 197.8 ПКУ застосовується такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.

Вартість наданих такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності послуг у межах договорів транзитного перевезення вантажів, не збільшує базу обкладення ПДВ у експедитора під час надання транспортно-експедиторських послуг замовнику.

Крім того, базою обкладення ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) і вартість послуг із перевезення, за умови, якщо перевізник є платником ПДВ.

Податкова накладна складається на постачання для операцій, які звільнені від обкладення ПДВ (п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307.

Отже, експедитор-резидент, який надає послуги з транспортного експедирування нерезиденту із залученням перевізника – резидента платника ПДВ, повинен скласти податкову накладну на вартість послуг із транзитного перевезення на операцію як таку, що звільнена від обкладення ПДВ.

З таким роз’ясненням із розділу 101.20 можна ознайомитися в системі «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»