З працівником укладено трудовий договір із випробувальним терміном. Але він його не пройшов, і такий трудовий договір буде розірвано. Яку підставу для припинення трудових відносин потрібно зазначати в таблиці 5 форми № Д4?

На це питання надає відповідь Валентина Боршовська, заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України на сторінках офіційного видання ДФС.

У програмному забезпеченні, за допомогою якого страхувальник формує та подає звіт з ЄСВ, у таблиці 5 форми № Д4 у колонці 13 «Підстава для припинення трудових відносин» реалізовано не всі статті КЗпП, а лише ті, які погоджено з Держслужбою зайнятості та які впливають на соціальні виплати й періоди перебування особи на обліку в центрі зайнятості.

У разі якщо страхувальник при звільненні працівника в переліку не знайшов відповідної статті КЗпП, то надано можливість зазначити «Інша».

Отже, у разі звільнення працівника, який не пройшов випробування, під час заповнення таблиці 5 форми Д4 у колонці 13 указується підстава «Інша».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»