Наслідки кібератаки на державні та бізнес-структури продовжують чинити тиск на бухгалтерську спільноту, і наразі головне питання: яка ситуація з приймання електронної звітності та працездатністю електронних ключів?

Нагадаємо

На сайті центрального засвідчувального органу можна ознайомитися з електронним реєстром суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з ЕЦП. Тому наполегливо рекомендуємо перевірити й за потреби звернутися до Центру, який надав вам ключі ЕПЦ для отримання інформації щодо необхідності заміни таких ключів ЕЦП.

При цьому сервіс для підготовки та подання звітності REPORT від ЛІГА:ЗАКОН працює з усіма ключами ЕЦП, які видані відповідними акредитованими центрами.

Сервіс M.E.Doc створив оновлення, аби забезпечити безпечну роботу в програмі. Однак їх передано на перевірку до Департаменту кіберполіції, котрий має надати свої висновки. Наразі оновлення ще не доступні, тож скористатися ними поки не вдасться, оскільки сервери компанії були вилучені в межах проведення слідчих дій.

Тож якщо ваші локальні комп’ютери були уражені вірусом, а приймати нові оновлення ви побоюєтеся, зажди можна скористатись альтернативою хмарних технологій.

Для цього компанія ЛІГА:ЗАКОН, ідучи назустріч бухгалтерам, надає  БЕЗКОШТОВНО можливість користування своїм новим сервісом подання звітності REPORT.

ДФС радить платникам податків під час формування електронних документів самостійно на власний розсуд обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).  Тобто платники податків зажди повинні мати альтернативу з усіх комерційних пропозицій на ринку. Альтернатива — це прояв перестрахування та мінімізації ризиків.

Прес-служба Держспецзв’язку попереджає: власники мереж, які зазнали ураження вірусом Petya Ransomware, навіть відновивши свої комп’ютери, можуть стати потенційним об’єктом повторної  кібератаки. Команда CERT-UA розробила нові рекомендації для зменшення ризиків повторного ураження та мінімізації (уникнення) наслідків, пов’язаних із кібератакою.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН, своєю чергою, пропонує допомогу бухгалтерам у вигляді альтернативи — сервіс REPORT — аби мати можливість подавати електрону звітність не за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, яке є більш уразливим, а використовуючи лише браузер і маючи логін та пароль і дійсний ключ ЕПЦ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»