Операції з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України є об’єктом обкладення ПДВ, які, своєю чергою, відповідно до п. 261 підрозділу 2 р. XX ПКУ не обкладаються ПДВ.

Такий висновок зробила ДФСУ в ІПК від 29.06.2017 р. № 871/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Водночас контролери нагадали: у разі виникнення необхідності визначення коду послуг згідно з ДКПП платник ПДВ може звернутися до ДП «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», яке є розробником ДКПП, за адресою: 79008, м. Львів, вул. Кривоноса, 6. Для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД можна звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

До того ж ДФС визначає та оприлюднює на власному офіційному веб-сайті умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, для використання їх під час складання податкових накладних.

Крім того, у згаданій ІПК контролери зауважили: формою декларації з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, не передбачено відображення в декларації обсягів придбання товарів і необоротних активів, увезених на митну територію України із застосуванням звільнення від оподаткування, й обсягів послуг, отриманих від нерезидента, місцем постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ визначена митна територія України, і на які поширюється режим звільнення від оподаткування, а тому такі операції в декларації не відображаються.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»