Операції з постачання послуг зі здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг із виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв і послуг із проживання учнів або студентів у гуртожитках звільняються від обкладення ПДВ (пп. 197.1.2 ПКУ).

До таких послуг належать, зокрема, послуги з організації літніх мовних курсів, шкіл, семінарів; групових та індивідуальних занять фізичною культурою та спортом на стадіонах, у спортивних залах і плавальних басейнах, на тенісних кортах для дітей, учнів і студентів.

Для застосування пп. 197.1.2 ПКУ вимога щодо наявності ліцензії стосується навчальних закладів, які надають послуги зі здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти, у т.ч. навчання аспірантів і докторантів.

Операції з надання послуг із виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах (у т.ч. у плавальних басейнах), школах мистецтв та послуг із проживання учнів або студентів у гуртожитках звільняються від обкладення ПДВ незалежно від наявності в постачальника таких послуг ліцензії на їх постачання.

Згідно зі ст. 626 ЦКУ, установлення, зміна чи припинення цивільних прав й обов’язків двох або більше сторін здійснюється шляхом укладання між ними договору.

Отже, операції з постачання послуг з експлуатації плавального басейну, що надаються фізкультурно-оздоровчим закладом вищому навчальному закладу, звільняються від обкладення ПДВ у разі, якщо умовами відповідного договору передбачено, що така експлуатація плавального басейну здійснюється з метою проведення занять для дітей, учнів і студентів.

Про це повідомили податківці в ІПК від 27.06.2017 р. № 849/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»