Під постачанням послуг мається на увазі будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передання права на об’єкти права інтелектуальної власності й інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Своєю чергою, ані ст. 196, ані ст. 197 ПКУ, які визначають операції, що не є об’єктом оподаткування, й операції, звільнені від обкладення ПДВ, не передбачено винятків з об’єкта обкладення ПДВ тих чи інших операцій, що здійснюються ОСББ.

Тож в ОСББ відсутній об’єкт обкладення ПДВ за операціями з постачання води, теплової енергії, природного газу й електричної енергії, кошти за які власники жилих і нежилих приміщень перераховують безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, які постачають такі товари/послуги, або перераховують на рахунок ОСББ для накопичення та наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які постачають такі товари/послуги.

При цьому в разі встановлення ОСББ для власників жилих і нежилих приміщень окремої плати за товари/послуги з перерахунку отриманих від таких власників коштів підприємствам, організаціям, що постачають воду, теплову енергію, природний газ та електричну енергію, у ОСББ виникає об’єкт обкладення ПДВ виходячи з вартості поставлених товарів/послуг.

Операції з постачання ОСББ послуг з оренди допоміжних приміщень й іншого спільного майна багатоквартирного будинку обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку. Зокрема, у разі якщо постачальник постачає послуги з оренди майна багатоквартирного будинку (у т.ч. інженерного обладнання та мереж) отримувачу таких послуг, то операції з постачання таких послуг є об’єктом обкладення ПДВ.

Про це нагадує ДФС в ІПК від 27.06.2017 р. № 851/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»