Системний аналіз ч. 3 ст. 32 та ст. 105 КЗпП указує на те, що суміщення професій віднесено до зміни істотних умов праці, яке здійснюється роботодавцем із забезпеченням трудових прав працівника, зокрема й у частині повідомлення працівника про зазначений вид зміни істотних умов праці не пізніше ніж за 2 місяці.

Відповідний висновок зробив ВАСУ в ухвалі від 25.05.2017 р. № К/800/20658/16.

У розглянутій справі працівнику було встановлено доплату за виконання функціональних обов’язків завідувача центрального складу в розмірі 30% посадового окладу.

Судом першої інстанції встановлено, що основною трудовою функцією працівника було налагодження комп’ютерних систем. Жодних завчасних повідомлень від роботодавця про покладення на нього додаткових функціональних обов’язків зі збереження всіх товарно-матеріальних цінностей на центральному складі, які не входили в його трудову функцію, він не отримував і заяв на таку зміну умов праці не писав.

Із часу виконання обов’язків завідувача складу згідно з наказом підприємства не був звільнений від основної роботи за трудовим договором, що з огляду на його основну трудову функцію вказує на наявність ознак суміщення професій, та, відповідно, факту зміни істотних умов праці за правилами ч. 3 ст. 32 КЗпП.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»