Базою обкладення ПДВ у автостанції — платника ПДВ, яка здійснює продаж квитків на проїзд автобусами, є сума, що складається з автостанційного збору та плати за послуги з попереднього продажу квитків (за наявності такої). Вартість проїзду, що включається до вартості квитка та перераховується перевізнику, не включається до бази обкладення ПДВ у автостанції — платника ПДВ.

Послуга з перевезення надається пасажиру самим перевізником і, відповідно, є операцією з постачання. Тож перевізник має скласти податкову накладну на повну вартість послуг перевезення.

Незважаючи на те що послуги з перевезення надаються кінцевому споживачу, а кошти від надання послуг із перевезення перевізник отримує від автостанції, у рядку «Особа (платник податку) — покупець» податкової накладної зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000».

Автостанція складає податкову накладну на суму, що складається з автостанційного збору та плати за послуги з попереднього продажу квитків (за наявності такої).

Така податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій. У рядку «Особа (платник податку) — покупець» податкової накладної зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000».

Решта реквізитів податкової накладної заповнюються автостанцією та перевізником відповідно до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Таке роз’яснення опубліковано в підкатегорії 101.07 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»