У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН відповідно до п. 201.16 ПКУ платник ПДВ має право подати протягом 365 к.дн., що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені в п. «в» пп. 201.16.1 ПКУ.

Такі пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі — Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремій податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF. Причому розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 мГб.

Електронні формати Повідомлення та додатка до нього розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), а також через офіційний веб-портал ДФС України. Водночас для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, котре формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Таке повідомлення було опубліковано на офіційному веб-сайті ДФСУ.

Надійний сервіс для підготовки та подання звітності REPORT від ЛІГА:ЗАКОН – без встановлення й оновлень, з актуальними формами та підказками. Допомагає просто й швидко формувати та подавати звіти, реєструвати податкові накладні. Персональний консультант допоможе працювати в сервісі. Діє одна ліцензія для п’яти підприємств, працює 24/7.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»