Якщо в наказі про прийняття на роботу відповідно до укладеного трудового договору зазначено посаду, яка є у штатному розписі, проте немає в Класифікаторі професій ДК 003:2010, то, на думку Держпраці, слід записувати назву посади згідно з наказом й унести до трудової книжки та особової картки запис про прийняття на роботу відповідно до наказу (адже видання наказу передбачено КЗпП, а Класифікатором професій ДК 003:2010 — ні).

Відповідний висновок роблять фахівці Управління Держпраці в Рівненській області. А питання полягало в тому, як бути, коли посада, яка внесена до штатного розпису, відсутня в Класифікаторі професій?

Наголошується, що зміна чи скасування класифікаторів професій не може тягнути й не тягне за собою зміни чи припинення трудового договору або жодних юридичних наслідків для сторін трудового договору.

Жоден акт чинного законодавства не зобов’язує працівників і роботодавців обирати для реалізації права на працю винятково роботу з переліку, що є в Класифікаторі професій. Проте чітко сформульовано укладення трудового договору: відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП, укладення трудового договору оформлюється наказом чи розпорядженням власника або вповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

Від редакції!

У штатному розписі, наказі про прийняття на роботу, у трудовій книжці та в посадовій інструкції має бути зазначено однакове найменування посади (професії) відповідно до ДК 003:2010. У штатному розписі вказують не лише найменування посад (професій), а й кваліфікаційну категорію, розряд, клас. Це передбачено п. 16 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників і п. 17 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій робітників, затверджених наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336.

Щодо цього маємо матеріал «Як правильно вказувати в штатному розписі посаду й оклад».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»