Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати й подання податкової звітності з податку на майно (у частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку 1–3 груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку 4-ї групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (пп. 297.1.4 ПКУ).

Однак не можуть бути платниками єдиного податку 1–3 груп фізичні особи — підприємці, котрі надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, жилі приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. м, нежилі приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. м (пп. 291.5.3 ПКУ).

Під час надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди одночасно з правом найму будівлі чи іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, з урахуванням прибудинкової території.

Тож, підприємець, який провадить господарську діяльність на спрощеній системі оподаткування, звільняється від нарахування, сплати й подання податкової звітності із земельного податку в разі, якщо в договорі оренди нерухомого майна в обов’язковому порядку зазначається також площа земельної ділянки, котра знаходиться під таким майном (з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території та вимог пп.  291.5.3 ПКУ).

ІПК ДФС від 29.06.2017 р.
№ 900/П/99-99-13-03-01-14/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»