Дохід сільськогосподарського товаровиробника, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29–2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції), включає, зокрема, доходи, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства (пп. 298.8.3 ПКУ).

Під час обчислення частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік доходи від реалізації сільськогосподарської продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, включаються в дохід сільськогосподарського товаровиробника, якщо така продукція належить до продукції, що класифікується в групах 1–24 УКТ ЗЕД (пп. 14.1.234 ПКУ).

Щодо необхідності реєстрації додаткового виду економічної діяльності, а саме 10.39 (Інші види перероблення та консервування фруктів і овочів), то для сільськогосподарських товаровиробників Кодексом не передбачено обов’язкової наявності зазначеного виду діяльності для можливості включення в дохід, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції, операцій із реалізації готової продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах.

Про це повідомили податківці в ІПК від 23.06.2017 р. № 797/ІПК/23-00-12-0114.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»