Сьогодні все ще лишаються платники податків, які користуються земельними ділянками на підставі договорів на право тимчасового користування землею. Один із таких платників (підприємство) звернувся за консультацію з питанням щодо порядку оподаткування відповідних земельних ділянок.

Відповідь ДФСУ надала в ІПК від 27.06.2017 р. № 838/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Зокрема податківці завважили: форма договору на право тимчасового користування землею не відповідає нормам чинного законодавства, при цьому по суті цей договір є ДОГОВОРОМ НАЙМУ (ОРЕНДИ) земельної ділянки, згідно з яким наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно в користування за плату на певний строк (ч. 1 ст. 759 ЦКУ).

Водночас, зважаючи на те що п. 7 Перехідних положень Земельного кодексу України громадянам і юридичним особам збережено права на земельні ділянки, одержані в тимчасове користування, підприємству необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування для переоформлення документів на земельні ділянки відповідно до чинних типових форм.

Отож, контролери підвели до висновку, що користувачі земельними ділянками на підставі договорів на право тимчасового користування землею мають сплачувати орендну плату згідно зі ст. 288 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»