Не є об’єктом обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема, об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність у малих архітектурних формах і на ринках (пп. «е» пп. 266.2.2 ПКУ).

Коментуючи зазначену норму, ДФСУ в ІПК від 27.06.2017 р. № 834/6/99-99-12-02-03-15/ІПК указує: формулювання «на ринках» можна розуміти так, що відповідний об’єкт нерухомості є об’єктом права власності суб’єктів господарювання, які утворені та зареєстровані в установленому порядку як ринки та належать до категорій суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу.

Аналогічна позиція викладена в ІПК від 27.06.2017 р. № 848/6/99-99-12-02-03-15/ІПК. Щоправда, водночас контролери додали: перебування об’єкта нерухомого майна у межах відведеної земельної ділянки ринку у власності інших суб’єктів господарювання, аніж ті, що створені та зареєстровані як ринок, має бути підтверджено відповідно зареєстрованою цивільно-правовою угодою про право платного користування земельною ділянкою під таким об’єктом нерухомого майна.

Тобто, як висновується з наведеного, аби скористатися пільгою, передбаченою пп. «е» пп. 266.2.2 ПКУ:

  • об’єкт нерухомості має бути розташований на ринку й належати на праві власності суб’єкту господарювання, зареєстрованому як ринок,

або

  • власником об’єкта нерухомості може бути інший суб’єкт, аніж ринок, однак право користування земельною ділянкою в межах ринку, на якій розташований відповідний об’єкт нерухомості, повинне бути зареєстроване.

Водночас в обох ІПК фіскали продовжують наполягати: для застосування передбаченої в пп. «е» пп. 266.2.2 ПКУ пільги площа об’єктів нерухомості, розташованих на території ринку, не повинна перевищувати 30 кв. м (тобто такі об’єкти нерухомості мають бути малими архітектурними формами).

З нашою позицією щодо цього питання можна ознайомитися в матеріалі-коментарі «Чи обкладається податком на нерухомість площа магазину, розташованого на території ринку» газети № 97/2017.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»
  • slidebg
  • slidebg
  • slidebg

Новости партнеров