Під час продажу власної продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, у т.ч. молока, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2017 році — 160 000 грн). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Громадяни здійснюють продаж власної сільськогосподарської продукції тваринництва, указаної в пп. 165.1.24 ПКУ, у т.ч. молока, без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Запорізькі податківці в ІПК від 23.06.2017 р. № 789/ІПК/08-01-13-09-08 нагадали: доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1–5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, відображаються у Податковому розрахунку 1ДФ за ознакою «179» — доходи від продажу продукції тваринництва.

Таким чином, податкові агенти, у т.ч. податкові агенти, які є фізичними особами — підприємцями, відображають доходи, виплачені громадянам за продаж власної продукції тваринництва, зокрема молока, за ознакою доходу «179» — доходи від продажу продукції тваринництва.

Водночас фіскали зазначили: суб’єкти господарювання, у т.ч. фізичні особи — підприємці, під час здійснення закупівлі сільськогосподарської продукції у фізичних осіб, зобов’язані на підставі первинних документів вести облік доходів, витрат й інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування, податкових зобов’язань і наданням податкової звітності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»