У разі смерті засновника юридичної особи, який одночасно був відповідальною особою (директор/бухгалтер) за подання податкової звітності, відповідальним за своєчасність подання звітності такої юридичної особи буде спадкоємець, який заявив своє право на підприємство.

Якщо укладено договір на управління спадщиною, то відповідальним за подання звітності до контролюючого органу буде особа, яка управляє спадщиною, до подання заяви про прийняття спадщини спадкоємцями чи до ухвалення судом рішення про визнання спадщини відумерлою.

У разі якщо ніхто в установлені законодавством строки не заявив про своє право на підприємство як спадкоємець і договір на управління спадщиною не укладався, звітність до контролюючого органу не подається.

З моменту набрання чинності рішенням суду про визнання спадщини відумерлою всі права й обов’язки такого підприємства (у т.ч. подання звітності) перейдуть до територіальної громади за місцем відкриття спадщини чи за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини, яка відповідатиме за своєчасність подання звітності такої юридичної особи.

Така позиція була висловлена ГУ ДФС у м. Києві в ІПК від 26.06.2017 р. № 824/ІПК/8/26-15-08-01-19.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»