Підприємство імпортує та здійснює оптову торгівлю скрапленими вуглеводневими газами. Своєю чергою, підприємство планує під час зберігання їх у резервуарах сторонніх газонаповнювальних станцій (ГНС) замовляти у власника ГНС послуги зі змішування різних марок газів, унаслідок чого отримуватиметься марка скрапленого вуглеводневого газу з іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД. Зазначене підприємство звернулося до контролерів із питанням щодо порядку розрахунку суми акцизного податку.

У відповідь на запит ДФСУ в ІПК від 27.06.2017 р. № 855/6/99-99-15-03-03-15/ІПК повідомила таке.

Згідно з пп. 212.1.1 ПКУ, платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у т.ч. із давальницької сировини.

Під час передання підакцизних товарів (продукції), вироблених із давальницької сировини, датою виникнення податкових зобов’язань, відповідно до п. 216.5 ПКУ, є дата їх відвантаження виробником замовнику чи за його дорученням — іншій особі.

Оскільки за інформацією, наведеною в запиті підприємства, змішування різних марок скраплених вуглеводневих газів планується здійснювати в резервуарах сторонніх ГНС, то ГНС під час проведення вказаних операцій є особою, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України з давальницької сировини, а саме є платником акцизного податку згідно з пп. 212.1.1 ПКУ. Водночас податкові зобов’язання виникатимуть при відвантаженні виробником (ГНС) готової підакцизної продукції замовнику (підприємству).

Керуючись п. 217.6 ПКУ, для пального, під час виробництва котрого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Оскільки підприємство за описаними вище операціями зі змішування підакцизної сировини не є виробником підакцизних товарів (а відповідно — не є платником акцизного податку), воно не може застосовувати норму п. 217.6 ПКУ під час розрахунку суми акцизного податку.

Водночас відповідно до пп. 212.2 ПКУ замовники, за дорученням яких виробляються підакцизні товари (продукція) з давальницької сировини, сплачують податок виробнику.

Отже, підприємство як замовник послуги з переробки сировини повинно компенсувати виконавцю витрати з акцизного податку з виробленої підакцизної продукції.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»