Підприємство уклало договір на постачання води з іншим суб’єктом господарювання (первинним водокористувачем) і використовує отримувану воду у власній господарській діяльності — для розливу води в пляшки задля подальшої реалізації, на господарсько-побутові й інші потреби. Зазначене підприємство звернулося за індивідуальною податкової консультацією щодо необхідності сплачувати рентну плату за спеціальне використання води й екологічний податок.

Контролери ГУ ДФС у Закарпатській області в ІПК від 27.06.2017 р. № 854/ІПК/10-07-16-12-03-24 повідомили:

  • суб’єкт господарювання, який купує в первинного водокористувача підземну воду на підставі договору купівлі-продажу та використовує придбану воду у своїй господарській діяльності, є платником рентної плати за спеціальне використання води за весь обсяг води, у т.ч. і за обсяги води, використаної для санітарно-побутових потреб;
  • оскільки підприємством укладено договір на водопостачання з первинним водокористувачем, який отримав спеціальний дозвіл на водовідведення від Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації, платником екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у такому випадку буде первинний водокористувач (власник дозволу). Своєю чергою, у договорі на водопостачання слід передбачити механізм компенсації витрат постачальнику води на водовідведення.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»