Деталізацію від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюють лише у частині періодів її виникнення. Такі дані відображають у Додатку 2 до декларації з ПДВ.

Під час заповнення як Додатка 2, так і таблиці 2 Додатка 3 до декларації з ПДВ доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшують на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого.

З огляду на це, у графі 2 таблиці 2 Додатка 3 до декларації з ПДВ слід указувати ІПН контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи із хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період), і закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку доцільно відображати «найновішу» щодо звітного періоду подання декларації з ПДВ суму від’ємного значення ПДВ.

Таке роз’яснення надало ГУ ДФС у Житомирськiй областi в ІПК від 30.06.2017 р. № 911/ІПК/06-30-12-01-14.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»