У разі повернення підприємству коштів із держбюджету в межах компенсації середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент має право здійснити перерахунок відповідних сум, відобразити їх у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ у кварталі отримання цих коштів.

Доходи у вигляді середньої заробітної плати, нарахованої та виплаченої роботодавцем, зазначаються у ф. № 1ДФ за ознакою доходу «101». Компенсаційні виплати, які виплачуються працівникам за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку, відображаються за ознакою «128».

Своєю чергою, необхідно провести сторно у кварталі отримання коштів за ознакою «101» сум нарахованої (виплаченої) середньої заробітної плати й сум утриманого податку, що були відображені в податковому розрахунку за відповідний квартал 2014 року, і зазначити їх у податковому розрахунку за звітний податковий період зі знаком «мінус».

Водночас за ознакою «128» у податковому розрахунку відображаються суми нарахованого (виплаченого) доходу у вигляді компенсаційних виплат без нарахування й утримання податку на доходи фізичних осіб.

Крім того, у р. II ф. № 1ДФ загальна сума утриманого військового збору зазначається з урахуванням сум, які підлягають поверненню.

Також у разі отримання компенсаційних виплат із бюджету роботодавець має право здійснити коригування ЄСВ на суми середнього заробітку працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

При цьому роботодавець має право здійснити коригування ЄСВ таким працівникам за відповідний період до 01.01.2016 р., застосовуючи ставки ЄСВ, які діяли на момент нарахування середнього заробітку.

Відповідні тези наводить ДФС в ІПК від 21.06.2017 р. № 748/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»