Із 27 червня 2017 року до Торгово-промислової палати України (ТППУ) надходять численні звернення підприємців, постраждалих від кібератаки на корпоративні мережі, за засвідченням форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

«У зв’язку з несанкціонованим втручанням у роботу комп’ютерних мереж (кібератакою) цілої низки підприємств й організацій України ми маємо дві проблеми, — розповідає перший віце-президент ТППУ Михайло Непран. — Перша — неможливість своєчасного виконання підприємцями зобов’язань перед бюджетом — у строк відзвітувати перед ДФС і зробити відповідні податкові платежі. Друга проблема — неможливість своєчасно виконати свої зобов’язання за договорами (контрактами). Деякі великі компанії через атаку вірусу навіть не можуть повноцінно зібрати інформацію про те, які зобов’язання за контрактами вони не можуть виконати».

«Звісно, це форс-мажорні обставини. Саме тому ми рекомендуємо підприємцям, постраждалим від кібератаки, звернутися до Департаменту Кіберполіції Національної поліції України. Зі свого боку, Торгово-промислова палата України зможе засвідчувати такі факти форс-мажорних обставин лише на підставі документів, отриманих від Кіберполіції. На наш погляд, це має бути довідка або витяг про відкриття кримінального провадження», — зазначає Михайло Непран.

ТППУ звернулася до Кіберполіції з проханням надати офіційне підтвердження термінів (дат початку та закінчення) здійснення кібератаки на корпоративні й мережі органів влади, а також роз’яснення, що є юридичною підставою, яка підтверджує здійснення кібератаки на мережі суб’єктів господарювання.

«Офіційна відповідь для нас буде підставою для розгляду таких заяв від підприємців про засвідчення форс-мажорних обставин», — наголошує Михайло Непран.

До того ж ми сподіваємося, що вже незабаром буде прийнято рішення на рівні Уряду України, відповідно до якого штрафні санкції ДФС не застосовуватимуться до підприємств, які стали жертвами кібератаки.

За повідомленням сайта ТППУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»