У зв’язку з масовою вірусною атакою на державні структури та підприємства виникла проблема із затримками в поданні електронної звітності до держорганів і, зокрема, реєстрації податкових накладних у ЄРПН.

А як же діяти бізнесу, якщо вірус зашифрував наявні на комп’ютерах електронні бази з документами, чи будуть тоді штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних?

Схоже, доведеться фіксувати ці факти, звернувшись до Нацполіції.

За повідомленням на сайті МВС, станом на 29.06.2017 р. за 63 фактами відкрито кримінальні провадження. Ще стосовно 115 — вирішується питання щодо їх правової кваліфікації. Водночас спеціалісти з кібербезпеки працюють над створенням відповідного дескриптора, який дозволить розшифрувати уражені файли.

За останні 2 доби до Національної поліції України звернулося 1508 юридичних і фізичних осіб із повідомленнями щодо блокування роботи комп’ютерної техніки за допомогою вірусу-шифрувальника. Із них — 178 звернулися до поліції з офіційними заявами.

Станом натепер 115 таких фактів зареєстровано у журналі Єдиного обліку про вчинені кримінальні порушення й інші події. Вирішується питання щодо їх правової кваліфікації.

За 63 фактами відомості внесено до ЄРДР за ст. 361 КК України.

У решті випадків потерпілі зверталися до поліції винятково з метою отримання консультацій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»