«Робота низки банків, яка була обмежена через хакерські атаки, поступово відновлюється. Система електронних платежів (СЕП) Національного банку працює в штатному режимі. Триває процес відновлення роботи постраждалих банків у СЕП НБУ, — прокоментував в.о. Голови Національного банку України Яків Смолій. — Усі процесингові центри країни працюють. Операції з платіжними картками здійснюються у звичайному режимі».

Щодо стану роботи окремих банків Яків Смолій зазначив, що Укргазбанк відновив роботу відділень в обмеженому режимі та деякий час здійснюватиме обслуговування клієнтів шляхом прийняття платіжних доручень на паперових носіях. «Ощадбанк» відновлює роботу в цілому й підключення до СЕП.

Національний банк рекомендує клієнтам банків звертатися до кол-центрів обслуговуючих банків або безпосередньо до їх відділень щодо статусу роботи й можливостей обслуговування клієнтів в окремо взятому банку.

Про це зазначається на сайті НБУ.

Також у зв’язку з кібератакою 27.06.2017 р. зазнали збоїв системи «Національного депозитарію України» та «Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках».

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку поінформована, що наразі серед іншого відсутня можливість подати адміністративні дані й інформацію в електронному вигляді через мережі НДУ.

Нині тривають процеси відновлення роботи постраждалих від атаки систем.

НКЦПФР рекомендує учасникам фондового ринку слідкувати за новинами на сайтах НДУ та РЦ, на яких оприлюднюватиметься оперативна інформація щодо відновлення роботи систем, та за необхідності звертатися до кол-центрів компаній.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»