ДФС нагадує про запущення з 1 липня 2017 року блокувальної процедури, передбаченої п. 201.16 ПКУ, у разі відповідності податкових накладних/розрахунків коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації в ЄРПН.

Нагадаємо: блокувальні критерії затверджено наказом Мінфіну України від 13.06.2017 р. № 567. Його ми прокоментували в матеріалі «Блокування реєстрації податкових накладних: найважливіші аспекти» газети № 119/2017.

У разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, а в перехідний період (із 01.04.2017 р. до 01.07.2017 р.) у випадку одержання квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник ПДВ має право подати на розгляд комісії ДФС інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою (далі — Таблиця).

Під час подання Таблиці відповідно до виду економічної діяльності необхідно обов’язково зазначити коди товарів згідно з УКТ ЗЕД/послуг за ДКПП, що на постійній основі таким платником постачаються (виготовляються), а також платник може зазначити коди товарів/послуг, які ним придбаваються (отримуються) для їх виготовлення.

Зі зразком заповнення Таблиці можна ознайомитися тут.

Ця Таблиця надсилається до Податкової винятково в електронному вигляді засобами електронного зв’язку.

Таблиця може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника», а також через офіційний веб-портал ДФС України. До того ж для формування Таблиці в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, котре формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Підтвердженням про отримання Таблиці є квитанція про її доставку (перша квитанція). Після обробки та розгляду комісією ДФС Таблиці платнику протягом 5-ти робочих днів направляється друга квитанція, у якій зазначається інформація про результат розгляду (урахування/неврахування інформації).

Таке повідомлення опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»