Завдяки своєчасно проведеним захисним заходам вірусна атака, яка відбулася 27 червня, не завдала шкоди базам даних ДФС.

29 червня всі сервіси ДФС, які з метою захисту були відключені, розпочнуть працювати у штатному режимі.

Відповідне повідомлення розмістила ДФС на своїй сторінці в мережі «Фейсбук».

Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив, що за фактами втручання в роботу комп’ютерних мереж розпочато 23 кримінальні провадження. Із понад тисячі повідомлень про такі факти офіційно до поліції звернулися майже півсотні компаній. Решті допомогу й консультації надавали оперативники кіберполіції, які працювали у складі спеціально створеного оперативного штабу.

За даними СБУ, інфікування операційних систем переважно відбувалося через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних і державних структур.

Тож, аби попередити подальше поширення вірусної атаки й убезпечити користувачів, СБУ розмістила на своєму сайті Рекомендації щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.

Для зменшення ризику зараження слід уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати й не відкривати додатки в листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту, — зв’язатися з відправником і підтвердити факт відправки листа. До того ж зробити резервні копії всіх критично важливих даних.

Якщо комп’ютер включений і працює нормально, але ви підозрюєте, що він може бути заражений, у жодному разі не перезавантажуйте його (якщо ПК уже постраждав — також не перезавантажуйте його) — вірус спрацьовує при перезавантаженні й зашифровує всі файли, які містяться на комп’ютері.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»