В Україні скасовано реєстрацію іноземних інвестицій. Її замінить формальне інформування для ведення державної статистики.

Відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» від 23.05.2017 р. № 2058-VIII опубліковано 27.06.2017 р. і набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування.

Серед іншого згаданий Закон також: урегульовує оформлення дозволу на застосування праці іноземців і посвідки на тимчасове проживання; надає право отримувати посвідку на тимчасове проживання в Україні іноземним інвесторам, які беруть істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на підприємстві.

Так, для отримання дозволу на застосування праці іноземця чи особи без громадянства роботодавець подає до вповноваженого органу такі документи:

1) заяву за формою, визначеною Кабміном, у якій підтверджує, що посада іноземця чи особи без громадянства, відповідно до законів України, не пов’язана з належністю до громадянства України та не потребує надання допуску до державної таємниці;

2) копії сторінок паспортного документа іноземця чи особи без громадянства з особистими даними разом із перекладом на українську мову, засвідченим у встановленому порядку;

3) кольорову фотокартку іноземця чи особи без громадянства розміром 3,5x4,5 см, а також додаткові документи, визначені Законом залежно від категорій іноземних найманих працівників.

Окрім того, Закон надає право іноземцям – акціонерам і власникам часток з істотною участю в статутному капіталі господарських товариств в Україні отримувати посвідки на тимчасове проживання в нашій країні.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»