У межах упровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв і тютюнових виробів) пропонується скасувати для виробників й імпортерів плату за марку акцизного податку, а фінансування виробництва та видачі марок передбачити з державного бюджету.

Також планується вилучити з визначення акцизної марки положення про те, що це документ суворої звітності. Залишити тільки те, що марка є спеціальним знаком, який підтверджує сплату податку. Отже, марка може стати як паперовим знаком, так і нанесеним на пачку чи етикетку.

Крім того, Уряд пропонує:

  • увести електронні акцизні накладні на переміщення спирту, алкоголю, тютюну, які складаються виробниками, імпортерами, суб’єктами оптової торгівлі;
  • реєструвати акцизні накладні в Єдиному реєстрі, який адмініструє ДФС;
  • дозволити відвантажувати товар у кількості: виробникам — не більш ніж отримано марок акцизного податку, підприємствам оптової торгівлі — не більш як отримано товару від постачальників;
  • скасувати електронний реєстр ТТН на відпуск спирту й лікеро-горілчаних виробів, що діє нині;
  • провести інвентаризацію залишків продукції та марок акцизного податку протягом 60 к.дн. із початку функціонування системи для забезпечення контролю залишків продукції.

Автоматизована система працюватиме в тестовому режимі 180 к.дн. із дня початку функціонування, упродовж яких не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення правил оформлення акцизних накладних.

Відповідний урядовий законопроект № 6545-1 зареєстровано у Верховній Раді 21 червня.

Нагадаємо: в Україні планують увести електронну систему контролю за обігом алкоголю та тютюну.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»