Під час вирішення питання про припинення з вагітною жінкою строкового трудового договору на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП (закінчення строку трудового договору) необхідно дотриматися порядку припинення строкового трудового договору.

Роботодавець має своєчасно попередити вагітну жінку про припинення трудового договору, і зробити це варто в письмовій формі. Слід ураховувати, що звільнення провадиться з обов’язковим працевлаштуванням.

Для того щоб виконати обов’язок із працевлаштування, роботодавець повинен надати працівниці в тій же або в іншій організації іншу роботу чи запропонувати роботу, від якої вона відмовилася з поважних причин.

Однак відносини з вагітною працівницею з дня закінчення строку трудового договору мають власну специфіку: на період працевлаштування за нею зберігається середня зарплата, але не більше 3-х місяців із дня закінчення строкового трудового договору. Істотним є те, що 3-місячний строк обчислюється не з дня звільнення, а з дня закінчення строкового трудового договору.

Закінчення строку трудового договору не надає підстав для автоматичного звільнення. Роботодавець має попередити вагітну жінку, що після закінчення строку трудового договору вона до роботи допущена не буде і під час пошуку підходящої для неї роботи може перебувати вдома. А коли можливість для працевлаштування буде знайдено, працівниця зобов’язана з’явитися на вимогу роботодавця.

Відповідне роз’яснення розміщено на сайті Управління Держпраці у Хмельницькій області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»