Ухвалений закон (ідеться про прийняття законопроекту № 4901) регулює відносини щодо:

1) комерційного обліку послуг із постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання (далі — комунальні послуги);

2) розподілу між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг;

3) установлення, обслуговування, заміни вузлів обліку/приладів — розподілювачів теплової енергії;

4) формування та надання споживачам рахунків на оплату комунальних послуг;

5) забезпечення споживачів обліковою інформацією.

Будівлі оснастять вузлами комерційного обліку й обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, установленому Мінрегіоном. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов й інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Заборонено приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Органи місцевого самоврядування зможуть приймати рішення про виділення коштів із місцевого бюджету на оснащення вузлами розподільного обліку теплової енергії або приладами — розподілювачами теплової енергії в приміщеннях будівель, які на день набрання чинності прийнятим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»