Із 1 липня повноцінно запрацює електронна система управління ризиками при адмініструванні ПДВ, яка автоматично зупинятиме реєстрацію ризикових податкових накладних.

За словами директора Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Миколи Чмерука, така процедура запроваджується для боротьби зі схемами ухилення від оподаткування.

Посадовець також зазначив: «Зупинка ризикових накладних відбуватиметься за допомогою програмного комплексу, який на сьогодні створений та працює. Низка підприємств уже сьогодні отримують квитанції з інформацією про те, що їх операції, їх податкові накладні віднесені до ризикових, і з 1 липня може відбутися зупинка цих податкових накладних».

Посадовець також повідомив, що фахівці ДФС працювали й над удосконаленням критеріїв, щоб податкові накладні реального сектора не підпадали під систему ризиків і не зупинялися.

За оцінкою посадовця, відсоток податкових накладних, які зупинятимуться, не перевищить 0,1% від загальної кількості перевірених.

Про ефективність роботи електронної системи управління ризикам при адмініструванні ПДВ уже свідчить динаміка формування сум фіктивного ПДВ. Так, завдяки цьому запровадженню у квітні (за деклараціями березня) порівняно з минулим роком, нарахування ПДВ збільшилися на 1,3 млрд грн (на 10,1%), у травні — на 1,1 млрд грн (на 9,8%), у червні очікується збільшення на 2 млрд грн (18,9%).

Таку інформацію було опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»