Роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню та яким надано статус безробітного, за направленням територіальних органів Державної служби зайнятості, строком не менш ніж на 2 роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати в розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою КМУ від 15.04.2013 р. № 347.

Нагадаємо

Центр зайнятості перераховує кошти на рахунок роботодавця до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до органів доходів і зборів, за умови підтвердження даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо суми нарахованого ЄСВ.

Своєю чергою, базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т.ч. у натуральній формі.

Тож у додатку 4 Звіту з ЄСВ до органів доходів і зборів відображаються лише суми, які є базою нарахування ЄСВ.

ІПК ДФС від 15.06.2017 р.
№ 658/Н/99-99-13-02-01-14/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»