Cуб’єкт господарювання, який має у власності земельну ділянку зі свердловиною для видобування підземної води (у т.ч. якщо свердловина була законсервована), для здійснення спеціального водокористування повинен мати дозвіл на спеціальне водокористування.

Окрім того, суб’єкт господарювання має зареєструватися в контролюючому органі як платник податків і повідомити за формою № 20-ОПП про відповідний об’єкт оподаткування (свердловину, з якої здійснюється використання води) протягом 10-ти робочих днів після відкриття такого об’єкта (р. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіном від 09.12.2011 р. № 1588).

Водночас фіскали роз’яснили: суб’єкт господарювання, що придбав земельну ділянку зі свердловиною для видобування підземної води (у т.ч. якщо свердловина законсервована), повинен подавати податкову декларацію з рентної плати, починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому такий платник отримав або переоформив спеціальний дозвіл (п. 252.23 ПКУ).

Підкатегорія 121.05 системи «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»