Урядовий проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (№ 6614), який сьогодні (22.06.2017 р.) надійшов у ВРУ, має на меті осучаснити пенсійне забезпечення.

Однак разом із численними змінами в пенсійному законодавстві одночасно запропоновано зміни й до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV.

Серед ініціатив Уряду в законопроекті містяться норми, які передбачають:

1. Збільшення максимальної величини бази нарахування ЄСВ із 25 прожиткових мінімумів до 15 мінімальних зарплат (у 2017 році — 48 000 грн).

2. Платниками ЄСВ виступатимуть члени фермерського господарства, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Сплачуватимуть вони ЄСВ за тим же принципом, що й підприємці-загальносистемники.

3. Ставка ЄСВ збільшується на 15% для роботодавців, що застосовують працю осіб, котрі зайняті повний робочий день на шкідливих роботах, які надають право на пільгову пенсію. Ставка ЄСВ збільшується на 7% для роботодавців, що застосовують працю осіб, які зайняті повний робочий день на інших шкідливих роботах за Списком № 2 та результатами атестації робочих місць. Сума додатково сплаченого ЄСВ піде на пенсійне страхування.

4. Підприємці та члени фермерського господарства сплачуватимуть ЄСВ поквартально.

5. Запроваджується добровільна сплата ЄСВ за попередні періоди, у яких особа не підлягала обов’язковому соцстрахуванню, тривалістю не більш ніж 24 місяці.

6. У персональній обліковій картці застрахованої особи з’явиться графа з професійною назвою робіт.

7. Страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах ЦПД, а також підприємці, ті, хто займається незалежною профдіяльністю, та члени фермерських господарств.

8. Страховий стаж за періоди до 01.01.2016 р. рахується відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».

9. Матзабезпечення та соцпослуги за соцстрахуванням особам, які працюють за трудовим договором і ЦПД, надаватимуться за основним місцем роботи. Якщо особа поєднує основну роботу з іншою роботою або підприємницькою діяльністю, то лікарняні та декретні надаватимуться за основним місце роботи й за сумісництвом у порядку, установленому КМУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»