Під час складання податкової накладної в разі постачання товару необхідно заповнювати графу 3.1 розділу Б табличної частини податкової накладної, у якій зазначати код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД. Своєю чергою, для правильного заповнення податкової накладної, складеної за операціями з постачання послуг, у такій податковій накладній у графі 3.3 необхідно вказувати згідно з ДКПП саме код послуги, а не код продукції.

Таким чином, податкова накладна, складена за операціями з постачання послуг, у якій згідно з ДКПП указано код продукції (товару), а не код послуги, вважається складеною з порушенням норм ПКУ та не може бути зареєстрована в ЄРПН.

Приміром, код 02.20 установлено ДКПП для продукції «Деревина необроблена», а не для коду послуги з лісозаготівлі. Тому в разі спроби зареєструвати в ЄРПН податкову накладну з кодом послуги 02.20 платник отримує відмову із зазначенням причини «Код послуги не відповідає Державному класифікатору продукції та послуг».

Таке роз’яснення було надано ДФСУ в ІПК від 12.06.2017 р. № 580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Водночас у цій консультації за визначенням коду послуги згідно з ДКПП податківці пропонують звернутися до Науково-дослідного інституту метрології вимірювальних і управляючих систем (адреса: вул. Кривоноса, 6, м. Львів, 79008).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»