Операція з вивезення за межі митної території України товару, який увозився на митну територію України в митному режимі імпорту, у зв’язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, з поверненням нерезидентом оплати за товар, обкладається за нульовою ставкою ПДВ, якщо таке вивезення здійснюється в митному режимі реекспорту відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 86 Митного кодексу України (даліМКУ), та відображається в рядку 2 у р. І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з ПДВ.

Операція з вивезення за межі митної території України товару, який увозився на митну територію України в митному режимі імпорту, у зв’язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, якщо таке вивезення здійснюється в митному режимі реекспорту за винятком операцій із вивезення, перелічених у п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, підлягає звільненню від обкладення ПДВ.

Нагадаємо

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних і були поміщені в митний режим імпорту й повертаються нерезиденту — стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися в цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари:

  • вивозяться протягом 6-ти місяців із дати поміщення їх у митний режим імпорту;
  • перебувають у тому самому стані, у якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), унаслідок яких були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.

Податковий кредит, сформований під час увезення товарів, які надалі вивезені в митному режимі реекспорту із застосуванням звільнення від оподаткування, підлягає коригуванню в податковому періоді, на який припадає таке вивезення, шляхом нарахування податкових зобов’язань за правилами з п. 198.5 ПКУ. Своєю чергою, базою оподаткування за такою операцією буде ціна придбання таких товарів.

Індивідуальна податкова консультація
Офісу великих платників податків ДФС
від 14.06.2017 р. № 628/ІПК/28-10-01-03-11

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»