Податківці продовжують надавати відповіді на запитання платників податків у частині оподаткування дивідендів у 2017 році у зв’язку зі зменшенням для цього доходу ставки ПДФО заднім числом.

Чи має право підприємство відповідно до пп. 169.4.3 ПКУ здійснити перерахунок податку на доходи фізичних осіб, утриманого у І кварталі 2017 року з дивідендів у розмірі 18%, на знижену ставку 9%?

Водночас податковий агент має право здійснити перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період і в будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування та провести відповідні коригування. Результати перерахунку, зокрема по нарахованих доходах у вигляді дивідендів, відображаються у звітності за формою № 1ДФ того періоду, у якому було проведено перерахунок сум податку. Уточнюючий розрахунок у цьому випадку не подається.

Чи має право підприємство зарахувати переплату, яка виникла з податку на доходи фізичних осіб, у рахунок сплати податку з майбутніх виплачуваних доходів (орендної плати за землю, оплати праці й інших податків)?

Якщо податковий агент утримав ПДФО з доходів у вигляді дивідендів за 18%-вою ставкою податку, то такий агент може здійснити перерахунок сум нарахованих платнику податків доходів і повернути надміру утриманий податок. Повернення можна здійснити шляхом зменшення суми ПДФО, що буде нарахована в наступних періодах.

Як оподатковувати невиплачені дивіденди після 15.04.2017 р., коли набрала чинності норма щодо ставки обкладення ПДФО дивідендів у розмірі 9%?

Доходи у вигляді дивідендів остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку.

Завдяки Закону № 1797 із 1 січня 2017 року доходи у вигляді дивідендів, нараховані суб’єктом господарювання — платником єдиного податку за період 2016 року, обкладаються ПДФО за ставкою 9%.

Про це йдеться в індивідуальній податковій консультації ГУ ДФС у Полтавськiй областi від 14.06.2017 р. № 621/ІПК/10/16-31-13-02-20.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»