У разі переходу на загальну систему оподаткування в середині року платник єдиного податку подає декларацію з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік, який розпочинається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується 31 грудня такого року.

У рядках 01 та 02 декларації враховуються показники доходу від будь-якої діяльності та фінансового результату до оподаткування, визначені відповідно до правил бухгалтерського обліку, за період перебування такого платника на загальній системі оподаткування.

Також платник податку разом із декларацією подає фінансову звітність, у т.ч. за період перебування на спрощеній системі оподаткування.

Якщо сума доходів за податковий (звітний) рік, який розпочинається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується 31 грудня такого року, не перевищує 20 млн грн, то платнику податку не обов’язково коригувати фінрезультат до оподаткування на всі різниці. Про таке рішення необхідно повідомити податківців, зробивши відповідну позначку в декларації з податку на прибуток (абз. 8 пп. 134.1.1 ПКУ).

Нагадаємо: форма декларації з податку на прибуток затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897.

З таким роз’ясненням із розділу 102.23 можна ознайомитися в системі «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»