Як відомо, об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України (пп.пп. «а» і «б» п. 185.1 ПКУ).

Зокрема місцем постачання послуг, перелічених у п. 186.3 ПКУ, а саме — консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у т.ч. адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних і рекламних послуг, вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або — у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання.

Місцем постачання послуг, крім операцій, зазначених у п.п. 186.2 і 186.3 ПКУ, є місце реєстрації постачальника (п. 186.4 ПКУ).

Отже, порядок обкладення ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг.

Приміром, послуги (процес «Дью-ділідженс»), класифіковані згідно з ДКПП як «Послуги допоміжні до фінансових послуг, крім страхування та недержавного пенсійного забезпечення, інші, н.в.і.у.», не належать до категорії послуг, перелічених у п.п. 186.2 і 186.3 ПКУ, тож з метою обкладення ПДВ місцем постачання таких послуг є місце реєстрації їх постачальника.

Це роз’яснення надала ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 07.06.2017 р. № 500/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»