З метою застосування терміна «постачання товарів» (пп. 14.1.191 ПКУ) електрична та теплова енергія, газ, пар, вода, повітря, охолоджене чи кондиційоване, вважаються товаром. Такий висновок зробила ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 07.06.2017 р. № 539/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Тобто під час постачання електричної та теплової енергії, газу, пару, води, повітря, охолодженого чи кондиційованого, у податковій накладній потрібно зазначати код товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Водночас ДФС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, і забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку під час складання податкових накладних.

Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, розміщено на офіційному веб-сайті ДФС.

Зокрема, згідно з Довідником умовних кодів, для води, крім води, яка класифікується в товарних позиціях 2201, 2202 УКТ ЗЕД, визначено умовний код — 00405.

Водночас контролери інформують, що в разі виникнення потреби у визначенні коду товару згідно з УКТ ЗЕД платник податку може звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»