У разі повного або часткового повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), вироблених (виготовлених) на митній території України, продавцю для усунення недоліків товару (продукції) або його знищення (переробки) у зв’язку з неможливістю усунення таких недоліків, платник податку — продавець проводить коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, у якому відбулося таке повернення (п. 217.5 ПКУ).

Водночас у разі повернення покупцем підакцизних товарів (продукції) з причин, НЕ пов’язаних з усуненням недоліків або знищенням товару (продукції), коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку НЕ ПРОВОДИТЬСЯ. Про це йдеться в індивідуальній податковій консультації  від 09.06.2017 р. № 564/ІПК/28-10-01-03-11, наданій Офісом великих платників податків ДФС.

Окрім того, контролери наголосили: податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку в разі реалізації виробником поверненої якісної підакцизної продукції, з якої було сплачено акцизний податок під час першої її реалізації (відвантаження), НЕ НАРАХОВУЮТЬСЯ (звісно, за умови незмінності ставок акцизного податку).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»