Закон установлює правові й організаційні засади оцінки впливу на довкілля під час прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських і приватних інтересів, та має:

  • запобігати шкоді довкіллю;
  • забезпечити екобезпеку й охорону довкілля, раціональне використання та відтворення природних ресурсів.

Зокрема, передбачено, що суб’єкт господарювання інформує вповноважений територіальний орган про намір провадити плановану діяльність й оцінку її впливу на довкілля. Для цього він подає письмове чи електронне повідомлення за місцем провадження такої діяльності про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Повідомлення може бути подано особисто заявником (його представником), надіслано поштою або через Інтернет.

Окрім того, суб’єкт господарювання забезпечує підготовку звіту з оцінки впливу на довкілля та несе відповідальність за достовірність наведеної у звіті інформації згідно із законодавством.

За порушення норм згаданого Закону передбачена дисциплінарна, адміністративна, цивільна чи кримінальна відповідальність.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію через 6 місяців із дня набрання ним чинності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»