Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких знаходиться на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою ПДВ на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ (п. 208.2 ПКУ).

Своєю чергою, отримувач послуг — платник ПДВ у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту в установленому порядку та підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

У разі виникнення підстав для коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту, визначених ст. 192 ПКУ, отримувач послуг — платник ПДВ до податкової накладної, складеної у зв’язку з отриманням від нерезидента послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, складає розрахунок коригування, котрий лишається в такого отримувача послуг.

У рядку 6 р. І «Податкові зобов’язання» та рядку 13 р. II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ, яка подається за звітний (податковий) період, у якому складено такий розрахунок коригування, одночасно відображається підсумкове значення (зі знаком «+» або «-») обсягів нарахувань послуг, отриманих від нерезидента на митній території України. При цьому в додатку 1 (Д1) відображенню підлягають лише обсяги коригування послуг, отриманих від нерезидента на митній території України.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 06.06.2017 р. № 492/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»