Розрахунки за відстроченим платежем проводять через РРО на повну суму отриманих від покупця коштів із роздрукуванням відповідних розрахункових документів. Тож, приміром, приймання часткової оплати вартості товару згідно з договором купівлі-продажу на умовах розстроченого платежу вважатимуть порушенням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (даліЗакон про РРО).

Такий висновок аргументовано ст. 3 Закону про РРО, що прямо вказує на зобов’язання проводити розрахункові операції через зареєстровані РРО на повну суму купівлі.

Розрахункові операції у випадку проведення розрахунків за авансову оплату за товар (послугу) проводять через РРО із зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів» або, у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем, проводять через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту». Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) й обліку їх кількості.

У разі дотримання зазначених вище вимог відповідальність, передбачена п. 1 ст. 17 Закону про РРО, не застосовують.

Індивідуальна податкова консультація
ГУ ДФС Одеської області від 07.06.2017 р.
№ 496/ІПК/15-32-14-06-07

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»