Обов’язок Кабміну щодо встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну передбачено п. 5 р. ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII.

Однак реалізовувати вказану норму в Уряді не квапилися, і лише в березні цього року було оприлюднено для обговорення проект постанови «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну».

Як виявилося, питання щодо встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби доволі спірне. Адже запровадження мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби суперечить положенням Директиви Ради ЄС 2011/64/ЄС. І хоча механізм мінімальних роздрібних цін на сигарети в минулі роки впроваджувався в деяких країнах ЄС, за рішеннями Європейського Союзу 2000–2010 рр. він був скасований.

Установлення мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби, імовірно, розглядатиметься Комісією ЄС і Судом ЄС як порушення конкуренції та порушення зобов’язань відповідно до ст. 15 Директиви Ради ЄС 2011/64/ЄС.

Тому Уряд виступив з ініціативою скасувати обов’язок щодо встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби. Відповідний законопроект № 6568 «Про внесення зміни до пункту 5 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» уже зареєстровано у Верховній Раді.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»