НБУ вніс зміни:

  • до Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, затвердженої постановою Правління НБУ від 16.03.1999 р. № 122,

та

  • до постанови Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 13.12.2016 р. № 410.

Відповідні зміни спрямовані на лібералізацію умов інвестування за кордон.

Зокрема юридичним особам дозволено інвестувати за кордон до 2 млн дол. США в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік (раніше ліміт загальної суми таких операцій становив 50 тис. дол. США за один календарний місяць).

Окрім того, установлено різні вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон:

  • якщо розмір інвестиції є меншим за 50 тис. дол. США, то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати декілька інших документів залежно від виду інвестиції та типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо);
  • для інвестицій у сумі понад 50 тис. дол. США запроваджено розгорнутий перелік документів. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції, оригінал або копію звіту про оцінку (акта оцінки) ринкової вартості об’єкта інвестиції тощо.

Постанова Правління НБУ
від 08.06.2017 р. № 51

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»