Якщо згідно з ліцензійним договором умови використання програмної продукції (комп’ютерної програми) не обмежені функціональним призначенням цієї продукції та її відтворення не обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання, то отримання платежу як винагороди за надання вказаного права на використання визначається як роялті й, відповідно, не є об’єктом обкладення ПДВ.

У разі якщо відповідно до ліцензійного договору умови використання програмної продукції (комп’ютерної програми) обмежені функціональним призначенням згаданої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання «кінцевим споживачем»), то отримання платежу як винагороди за надання права на використання цієї  програмної продукції (комп’ютерної програми) не вважатиметься роялті, а такий платіж є оплатою вартості поставленої програмної продукції (комп’ютерної програми), у т.ч. її копій, операція з постачання якої звільняється від обкладення ПДВ за п. 26 прим. 1 підрозділу 2 р. XX ПКУ.

Якщо внаслідок постачання послуг із технічної підтримки програмної продукції (у т.ч. програмної продукції, наданої на правах використання згідно з умовами ліцензійного договору) відбуваються будь-які зміни в програмній продукції (зокрема — оновлення, удосконалення, модернізація та виправлення помилок), то такі операції з метою обкладення ПДВ розглядаються як постачання окремих елементів програмної продукції та не підлягають обкладенню ПДВ на підставі пп. 196.1.6 ПКУ або п. 26 прим. 1 підрозділу 2 р. XX ПКУ (залежно від умов постачання програмної продукції, визначених у цивільно-правовому договорі).

У випадку якщо внаслідок надання послуг із технічної підтримки програмної продукції (у т.ч.  програмної продукції, наданої на правах використання згідно з умовами ліцензійного договору) не відбувається жодних змін у програмній продукції (наприклад, навчання персоналу роботі з програмою, установлення програми, налаштування оргтехніки тощо), то операції з постачання таких послуг обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Індивідуальна податкова консультація ДФС
від 24.05.2017 р. № 320/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»