Мінфін затвердив Зміни до Порядку проведення моніторингу контрольованих операцій та Порядку опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення.

Документ, зокрема, передбачає нову редакцію розділу II «Первинний аналіз інформації про здійснені контрольовані операції» Порядку проведення моніторингу контрольованих операцій.

Так, первинний аналіз інформації про здійснені контрольовані операції проводиться контролюючим органом шляхом зіставлення показників податкової, фінансової звітності платника податку, даних митних декларацій, а також порівняння рівня цін й умов, що застосовуються платниками податків у контрольованій операції, з рівнем цін та умов у неконтрольованій(их) операції(ях) із метою встановлення відповідності умов контрольованих операцій платника податку принципу «витягнутої руки» та/або виявлення фактів заниження платником податків податкових зобов’язань.

Первинний аналіз здійснюється незалежно від факту подання платником податку Звіту про контрольовані операції за відповідний звітний період.

У разі виявлення під час первинного аналізу факту застосування платником податку під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу «витягнутої руки», платник податку має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції та сум податкових зобов’язань відповідно до пп. 39.5.4.1 ПКУ.

Результати первинного аналізу враховуються контролюючим органом під час прийняття рішення про направлення платнику податку запиту про надання документації згідно з пп. 39.4.4 ПКУ.

Наказ Мінфіну від 28.04.2017 р. № 470 набирає чинності з дня опублікування, орієнтовно — 16 червня 2017 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»