Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (п. 201.7 ПКУ та п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307).

Своєю чергою, податкова накладна повинна містити загальні дані в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, що вказані в первинних документах і в частині, яка оплачена контрагентом-покупцем.

Так, під час отримання попередньої оплати в графі 2 податкової накладної «Номенклатура товарів/послуг продавця» указуються дані в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме — повинен бути відображений перелік товарів згідно з укладеним договором, який після фактичного постачання товару необхідно відкоригувати.

До графи 6 уносяться дані щодо кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг.

У разі складання податкової накладної на повне постачання послуги чи на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».

У випадку складання податкової накладної на часткове постачання послуги чи на суму попередньої оплати частини вартості послуги в графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, указаного в договорі, або за умови отримання суми попередньої оплати в розмірі половини договірної вартості послуги в графі 6 указується число «0,5».

Таке роз’яснення надав Офiс великих платникiв податків ДФС в індивідуальній податковій консультації від 02.06.2017 р. № 453/ІПК/28-10-01-03-11.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»