Кабмін 7 червня схвалив проект Закону «Про внесення змін в Податковий кодекс і деякі законодавчі акти щодо контролю за обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Документ передбачає запровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів «Електронна акцизна марка», яка відстежуватиме рух підакцизних товарів, від їх виробника чи імпортера до моменту реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

У разі імпорту чи виробництва алкогольних напоїв і тютюнових виробів (окрім вироблених для експорту) платники акцизного податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками акцизного податку встановленого зразка в такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася при відкорковуванні (розкриванні) товару. Інформація про такі марки має бути обов’язково внесена в АСК «Електронна акцизна марка».

«Якщо говорити про алкоголь, у нас близько 39%, за нашими оцінками, ринку знаходиться в тіні. Це, зрозуміло, величезні гроші. Ми пропонуємо ввести досить серйозну систему, яка контролюватиме обіг як в оптовому, так і в роздрібному секторі», — заявив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»