У зв’язку зі скасуванням спеціального режиму обкладення ПДВ починаючи з 01.01.2017 р. усі сільгоспвиробники, які були зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування, переведені на загальну систему обкладення ПДВ.

Водночас сільськогосподарські товаровиробники мають право на бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників і стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції після їх унесення контролюючим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Фіскали зауважили: суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг і складає Звіт про суми податкових пільг (п. 2 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою Кабміну від 27.12.2010 р. № 1233).

Оскільки сільгоспвиробники, включені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, сплачують ПДВ на загальних підставах, то подавати Звіт про суми податкових пільг за результатами отримання бюджетної дотації їм не потрібно.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися в розділі 101.26 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»